Dometicin uusi reppu on tehty päivittäiseen käyttöön – ja se toimii myös kylmälaukkuna

Dometic on täydentänyt palkittua Unrestricted-sarjaansa kompaktilla ja monikäyttöisellä Small Backpack -repulla.

Yritys painottaa, että kyse on oikeasta ergonomisilla olkahihnoilla varustetusta repusta, johon on integroitu kylmälaukkutoiminto – ei pelkästä kantohihnoilla varustetusta kylmälaukusta.

17 litran reppu soveltuu monenlaiseen käyttöön niin arjessa kuin reissussa. Siitä voi olla hyötyä myös kannettaessa kuumalla kelillä kylmiä elintarvikkeita kaupasta jääkaappiin.

Unrestricted Small Backpackin pehmustettuun taskuun mahtuu 16 tuuman näytöllä varustettu kannettava tietokone. Repussa on myös kaksi lisätarviketaskua ja kaksi pullotaskua.

Valmistajan mukaan repun eristettyyn ja vuotamattomaan päälokeroon mahtuu jopa 28 pientä tölkkiä. Vuotoa ehkäisevä rakenne pitää kylmän sisällä ja kondensaation ulkona.

Repun Connect Ice -yhteensopivuus mahdollistaa magneettisten kylmävaraajien käytön.

Dometic Unrestricted Small Backpackin mitat ovat 30,9 × 46,5 × 19,9 cm. Reppu maksaa noin 190 euroa.

Kuvat: Dometic

Keskustelu

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *