Caravanlandia ryhtyy Lapellandin vaunu- ja saunamökkien jälleenmyyjäksi

Caravanlandia ja Lapelland tiedottavat aloittavansa jälleenmyyntiyhteistyön, jonka myötä Lapellandin Pyhännällä valmistettavat vaunumökit ja -saunat tulevat osaksi Caravanlandian valikoimaa.

Tavoitteena on rakentaa yhteistyöstä Lapellandille merkittävä uusi myyntikanava ja Caravanlandialle uusi liiketoiminta-alue nykyisen matkailuajoneuvokaupan rinnalle.

Ensimmäisessä vaiheessa Lapelland-myynti käynnistyy erityisesti Caravanlandian Kokkolan toimipisteestä, mutta Caravanlandia palvelee kuitenkin Lapelland-asiakkaita valtakunnallisesti.

Kokkolaan rakennetaan Lapellandille oma esittelyalue, jonne tulee esittelymallisto vaunumökkejä ja -saunoja. Varsinainen lanseeraus ja avajaisnäyttely järjestetään Caravanlandian Kokkolan toimipisteessä marraskuussa.

Keskustelu

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *